OFFCITY / Architektonická kuchyně

OFFCITY

Projekt OFFCITY vzniknul na sklonku roku 2008. Jde o dlouhodobý umělecko-sociologicko-komunitní projekt, který pracuje s tématem města jako se strukturou a živým organismem, a který je úzce spjatý s východočeským městem Pardubice.

ARCHITEKTONICKÁ KUCHYNĚ aneb vaříme z mouky, pečeme s Gočárem

V rámci tohoto projektu jsme se zúčastnili akce s názvem Architektonická kuchyně, aneb vaříme z mouky, pečeme s Gočárem, která se konala v neděli 9. 6. 2013 v areálu Automatických mlýnů v Pardubicích. Naším úkolem bylo připravit jídlo na téma architektura. Cílem této akce bylo umožnit architektům netradičně, neformálně a originálně prezentovat sebe a svou práci a ukázat lidem, že architekti jsou přeci jenom také lidi.


VÝŽIVNÁ ARCHITEKTURA

Jestli máme připravovat jídlo na téma architektura, tak proč ne rovnou naše architektura! Rozhodli jsme připravit barevné zákusky ve tvaru našich posledních návrhů – prostor dostal Dům na šikmo, Roztocký krystal, Smuteční síň do Řep, a buňka kanceláří v Cemexu, samozřejmě nemohl chybět náš ateliérový symbol letadélka. A jak na to? Vyrobili jsme si formy z plexiskla a začali odlévat obarvený puding. Po počátečních ne zcela přesvědčivých výsledcích jsme přidali želatinu a naše výživná architektura byla na světě. Možná si někdo řekne, co je takový puding za gastronomický zážitek, ale se šlehačkou, ovocem a polevou to byla vážně mňamka. To potvrzuje i fakt, že se u našeho stánku v Automatických mlýnech „dveře netrhla“, dokud nebylo vše snědeno. Dokonce můžeme s hrdostí dodat, že o poslední kousek byl takový zájem, že jsme jej museli nakonec roztřetit.

fotky z festivalu naleznete ZDE

OFFcity 2013 v Pardubicích

místo: Pardubice
klient: -
studie: červen 2013
autoři: Martin Chlanda, Jana Fischerová, Michal Rouha
spolupráce: -
dokončení: červen 2013
stávající stav: dokončeno